W jakim celu stosuje się osocze bogatopłytkowe?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, znany również jako „wampirzy lifting’, jest niezwykle popularnym i skutecznym zabiegiem. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób osocze bogatopłytkowe działa i jakie efekty można osiągnąć, wykorzystując je w zabiegach kosmetycznych.
Jak przebiega zabieg z osoczem bogatopłytkowym?
Pierwszym krokiem do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym jest pobranie niewielkiej ilości krwi od klientki, na której ma zostać wykonany. Krew zostaje umieszczona w specjalnej wirówce, gdzie oddzielone zostaje osocze, które ma niezwykle odżywczy potencjał w przypadku skóry. Zabieg powinien być komfortowy dla klienta, więc zostaje wykonany w znieczuleniu miejscowym, ponieważ osocze wstrzykiwane jest podskórnie za pomocą mikronakłuć. Po zabiegu zostają niewielkie ślady po wkłuciach igły, co należy uwzględnić w planach na kilka dni po zabiegu. Proces gojenia się ran jest dodatkowym elementem zabiegu stymulującym produkcję kolagenu i nie jest niekomfortowy.
Jakie są efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?
Osocze pozyskane z krwi pacjenta jest skoncentrowana bomba składników odżywczych, które wpływają na skórę regenerująco poprzez stymulację na poziomie komórkowym. Odżywione komórki lepiej się regenerują i szybciej namnażają, co skutkuje nawilżeniem i napięciem skóry oraz spłyceniem drobnych zmarszczek i opóźnieniem pojawienia się kolejnych. Terapia osoczem polecana jet klientom, którzy przywiązują wagę do naturalnych metod dbania o skórę. Ponieważ wykorzystuje się tylko własną krew, zabieg jest bardzo dobrze tolerowany i mogą z niego korzystać nawet alergicy. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego można zastosować oczywiście na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. To doskonała alternatywa dla botoksu, kwasu hialuronowego oraz zwykłej mezoterapii.