Jak w szybki sposób pozbyć się kaca?
Kac to określenie, którym opisujemy złe samopoczucie po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych w wyniku ostrego zatrucia organizmu. Pojawia się zwykle po kilku godzinach po zaprzestaniu picia. Najczęściej wtedy występują takie dolegliwości jak m.in. ból głowy, mdłości, wzmożone pragnienie, dreszcze, nudności, światłowstręt, niekiedy również biegunka. Objawy kaca mogą mieć różne nasilenie, niekiedy bywają tak intensywne, że uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Niestety nie ma skutecznego leku na kaca. Czy jednak istnieje jakiś sposób, aby uniknąć przykrej reakcji organizmu na nadmiar alkoholu?
Domowe metody na kaca - czy są skuteczne?
Zapewne każdy z nas jest w stanie wymienić co najmniej kilka domowych sposobów na kaca. Zaliczamy do nich m.in. picie soku z kiszonej kapusty (źródło witaminy C oraz witamin z grupy B, a także niektórych składników mineralnych), zakwasu buraczanego, soku z pomidorów (źródło potasu), naparów z mięty i rumianku. Niektórzy przyrządzają sobie domowy rosół, jedzą owoce bogate w witaminy (np. grejpfrut, kiwi, banan) lub przyrządzają rosyjski koktajl jajeczny. Czasami pomocny jest zimny prysznic, są i takie osoby, które przyznają, że nic tak dobrze nie robi na kaca, jak lekki trening. Okazuje się, że możliwości jest wiele. Czy jednak są one skuteczne?
Oczywiście spożywając produkty takie jak owoce i warzywa (np. w postaci soków), jesteśmy w stanie uzupełnić niezbędne składniki odżywcze, jednak to nie zawsze wystarcza. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu. Spośród wszystkich znanych domowych sposobów nie ma jednej, pewnej metody, która od razu “postawi nas na nogi” po suto zakrapianej imprezie.
Kroplówka witaminowa na kaca
Czy w walce z kacem z góry skazani jesteśmy na niepowodzenie? Okazuje się, że nie. Doskonałym sposobem na wzmocnienie organizmu i złagodzenie uporczywych objawów jest kroplówka witaminowa. Jest to jedna z najskuteczniejszych, a jednocześnie najszybszych metod na kaca. W ten sposób można usunąć z organizmu szkodliwe substancje i uzupełnić wszystkie niedoboru mikro- i mikroelementów. Odpowiednio dobrana kroplówka na kaca przyspiesza regenerację organizmu, przeciwdziała wystąpieniu odwodnienia czy zaburzeniu gospodarki wodno-elektrolitowej. Przynosi ulgę i niemal natychmiastową poprawę samopoczucia.
Kroplówka witaminowa na kaca polega na wykonaniu wlewu dożylnego. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, ale wykonanie takiej kroplówki należy powierzyć osobie kompetentnej, np. pielęgniarce.